Azért is jó lenne látni az ellenségek listáját, mert abból látható lenne, hogy azok is ellenségek, akiknek a véleménye más, mint Németh Sándornak, vagy csak azok, akik Németh Sándort kritizálják? Az Orbán-rendszer politikai ellenfelei a gyülekezet ellenségei vagy nem? Már csak azért, mert Németh úgy beszél róluk (miközben a magát “ellenzékinek” nevező ATV tolvaj tulajdonosa), de vajon egy “nemzei konzultációra” emlékeztető kérdőíven is a Hit Gyülekezete “ellenségei” között szerepelnek-e? Mit kell velük tenni? Mi számít ellenségességnek? Az egyet nem értés is? Az emberi jogok tisztelete is?
Bármennyire jóhiszeműek vagyunk, a Hit Gyülekezete és átkozó imakommandója ismeretében nem gondoljuk, hogy a gyülekezet ellenségeinek listáját azért állították össze, hogy Jézus parancsa szerint megáldják őket. Azt sem hisszük, hogy azért listáz a Hit Gyülekezete, mert ifjú tagjait arra biztatja, amit Jézus mondott, hogy ezeket szeressék, méghozzá abban a sorrendben, ki a leginkább ellenséges. Sokkal inkább azt godoljuk, hogy a “nemzeti konzultációs” kérdőívekhez hasonlóan ez a listázás a gyűlölet felkorbácsolását szolgálja, hogy Németh a kritikusait azok ellenségévé is tegye, akiket ő lopott meg, és akiknek az ő kritikusai nem ellenségei.
Jézus Krisztus szellemi egyházát a szeretet, a Hit Gyülekezetét a közös “ellenség” gyűlölete tartja össze, mint minden más diktatúrát is. Azt pedig Németh Sándor mondja meg, ki az ellenség: azok, akik leleplezik a visszaéléseit és a bűncselekményeit. A Magyar Hang, az Átlátszó, 444.hu, Amerikai Népszava, értelmiségiek, akik bojkottot hirdettek, egyházak, amelyek nem fogadják el Némethet maguk fölött álló tekintélynek, mindenki, akiket Németh elárult, meglopott vagy bemószerolt, Tallér Jánostól az Autonóm Gyülekezeten át Iványi Gáborig.