Ha valakinek még nem lenne elég bizonyíték Rogán főszerepéről a korrupt végrehajtók ügyében, akkor íme még egy, amit a nyomozók Schadl kocsijában találtak.
Mégsem tettek semmit, pedig az egyik koronatanú (és vádlott) is ugyanerről – az ATEV állatitetem-feldolgozó koncesszióba adásának előkészületeiről – beszélt.

Az úgynevezett Schadl-ügy (ma már tudjuk, hogy Rogán-ügynek kellene hívni) aktáit olvasva időnként óhatatlanul felmerült a kérdés, hogy egyes vádlottak nem próbáltak-e nagyotmondással javítani a helyzetükön. Másképp fogalmazva: vajon igaz-e, amit vallottak. Ezek a gondolatok aztán csak addig tartanak ki, amíg meg nem találja az ember az iratjegyzéket, amelyben ott van a gyanúsítotti vallomásban emlegetett állami cég „menedzsmentjének tevékenységével kapcsolatos észrevételek” címet viselő papírra utalás. Ilyenkor válik aztán egyértelművé, hogy nem, nem hazudott az illető, tényleg ennyire sötét a helyzet.
Emlékeztetőül: az egyik gyanúsított, rögtön azon az éjszakán, hogy őrizetbe vették, arról beszélt, hogy Schadl bűntársa, R. Róbert egy állami tulajdonú cég, az állati hulladékokat feldolgozó ATEV Zrt. felett akarta megszerezni az irányítást. A jegyzőkönyvbe mondott vallomás szerint pedig Rogán Antal egy másik miniszternél (vélhetően Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszternél) próbálta elérni a cég vezetőinek leváltását – hogy kinevezhesse helyettük azokat, akiket egy bűnöző szeretne. Minderről itt írtam korábban:
Érthetetlen – illetve nagyon is érthető –, hogy ennek ellenére miért zárták le olyan kurtán-furcsán a nyomozást és a „10-es számú bűnjelnek” miért nincs később nyoma a nyomozati iratok között. Pedig az „ATEV státusza”, az „ATEV Zrt. jelenlegi menedzsmentjének tevékenységével kapcsolatos észrevételek”, az „Összefoglaló-új trafik licenszek” és a „Zsíros üzlet: saját magát értékteleníti el az állam monopóliuma” című dokumentumok címe is ordít arról, hogy a vallomás a hullafeldolgozó koncesszióján mesterkedő Rogánról és Schadl Györgyről teljesen életszerű volt.