Szó szerint pénzért árulják a hazát…A MI HAZÁNKAT A MAGYAR TERMŐFÖLDET…Több tíz hektárt itt.
De nézzük csak a 2011-es nemzeti konzultáció válaszait!
“Orbán Viktor a nemzeti konzultáció keretében visszaküldött kérdőívek eredményét ismertetve hétfőn a Parlamentben azt mondta: a magyar emberek minden eddiginél határozottabban megüzenték, hogy a magyar termőföld és víz nem eladó, sem most, sem később.”
Vagy mégis eladó?…Akkumulátorgyárnak Kínának?
A kormányfő kiemelte: jóformán nincs olyan, aki ne értene egyet azzal, hogy szükség van a nemzeti vagyon, azon belül a termőföld és a vízkészlet alkotmányos védelmére. A magyarok minden eddiginél hangosabban és határozottabban megüzenték, hogy “Magyarország nem eladó, a magyar föld és a víz nem eladó sem most, sem később” – fogalmazott a miniszterelnök.
A magyarok rendet akarnak az élet minden területén, az emberek kinyilvánították, hogy a törvénynek, a törvénytisztelőket kell védeni, és a bűnözőkkel szemben sokkal szigorúbban kell fellépni. A válaszadók 94 százaléka akarja azt, hogy a bíróságok szabjanak ki indokolt esetben tényleges életfogytig tartó szabadságvesztést – tette hozzá.”
Majdnem lerepült a feje, olyan pofont kapott
A beruházást még tavaly ősszel jelentették be, a globális akkumulátorpiac legnagyobb szereplőjének számító kínai CATL a tervek szerint egy 7,37 milliárd eurós (mintegy 3000 milliárd forintos) beruházást valósítana meg ezzel az országban – ezzel ez lenne Magyarország történetének legnagyobb beruházása. A gyárat a tervek szerint 2025-re adnák át.
A debrecenieknek az a problémájuk a gyárral, hogy:
-
a természeti környezetben károkat okozna;
-
a gyár vízigénye nagyobb lesz, mint az egész városé;
-
az akkumulátorgyártás károsanyag-kibocsátással is jár, és attól tartanak a debreceniek, hogy az bekerül a környezetbe;
-
az akkumulátorgyár 9000 munkavállalót fog foglalkoztatni, azonban a városban nincs ennyi munkaerő, ezért jó eséllyel más nemzetiségű – román, kínai és egyéb – vendégmunkások érkeznének, aminek nem minden debreceni örül.