OLKT.netOLKT.net
  • Belföld
  • Belpolitika
  • Gazdaság
  • Közélet
  • Külföld
  • Bulvár
  • Humor
  • Videó
Aktuális: Új ország léphetett be az orosz-ukrán háborúba? Itt vannak a részletek
Megosztom
Értesítések Mutass többet
Friss tartalmak
Csalábarát kormány?…Nem zavarja Orbánt az ukrán gyerekek elrablása?
Közélet
A szlovák külügyminiszter oda rúgott Orbánéknak, ahol a legjobban fáj
Közélet
Egy riport azt állítja, a kiskőrösi romák szerint Orbán is roma, amit egy riportalany szerint az bizonyít, hogy rabló
Közélet
Orbán az EU-ban az oroszoknak dolgozik, általa az oroszok már a spájzban vannak
Közélet
Magyarország a háborúpárti oroszok mellett áll, ezért nem ad lőszert Ukrajnának
Közélet
Aa
OLKT.netOLKT.net
Aa
Search
  • Belföld
  • Belpolitika
  • Gazdaság
  • Közélet
  • Külföld
  • Bulvár
  • Humor
  • Videó
Kövess minket
KözéletKülföld

Új ország léphetett be az orosz-ukrán háborúba? Itt vannak a részletek

Utoljára frissítve: 2022. 10 18.
71 megtekintés
Megosztom
2 perc olvasási idő
Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton Asztanában mond beszédet az ázsiai (CICA) interakcióról és bizalomépítő intézkedésekről szóló konferencián./Kép. Reuters
Megosztom

Iráni vagy orosz drónok támadnak?

Dimitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő nemrég arról beszélt, hogy Moszkvának nincsenek információi arról, hogy a harctéren iráni drónokat használnának az ukrán infrastrukturális célpontok elleni támadásokhoz – számolt be róla többek között a Reuters.

 

Az ukránok szerint az oroszok az elmúlt két hét támadásai során iráni gyártmányú Shahed-136 kamikaze drónokat vetettek be, ezt viszont Moszkva tagadja. Az ezzel kapcsolatos kérdésekre Dimitrij Peszkov elmondta, hogy csak orosz felszerelést használnak, és a hasonló témákban az orosz védelmi minisztériumot keressék.

Moszkva mellett Irán is tagadja, hogy szállítanának drónokat az oroszoknak, az Egyesült Államok szerint viszont Irán hazudik, hiszen számos bizonyíték van a Shahed-136-ok drónok használatára Ukrajna területén.

Az alábbi videón a kijevi támadás előtt látható az egyik ilyen drón.

A videó nem hitelesített.

 

 

 

 

Ezen a képen is az iráni gyártmányú drón látható, az oroszok viszont nem az iráni elnevezést használják:

 

 

 

Az európai vezetők már jelezték, hogy amennyiben bizonyossá válik Irán szerepe a háborúban, akkor újabb szankciókat fognak kivetni, ezúttal Teheránra.

 

Az viszont elképzelhető, hogy az olcsó és meglehetősen egyszerű drónokat az oroszok hamarosan már saját országuk területén fogják gyártani.

 

Ezzel kapcsolatban korábban a törökökkel is tárgyaltak, de úgy tűnik, hogy a Shahed-136-os drónok alkalmasabbak az orosz célok eléréséhez, mint a török Bayraktar TB12-esek.

 

Az iráni – orosz együttműködés egyáltalán nem meglepő, hiszen Iránnak egy másik, az azeri konfliktusban lehet majd szüksége Oroszország segítségére, Teherán tehát mindenképp a „baráti” országok között szeretné tudni Oroszországot.

 

Ráadásul Irán ellen már most is rengeteg szankció van érvényben, nem valószínű, hogy egy újabb megrengetné őket.

 

 

Forrás: Origo
Címkék: Ebrahim Raisi, Irán, olkt.net, Oroszország, Vlagyimír Putyin
O.L.K.T. 2022. október 18.
Tartalom megosztása
Facebook Twitter Link másolása Nyomtatás
Tetszett ez a tartalom?
Rossz0
Unalmas0
Dühítő0
Szeretem0
Nagyon jó0

Ezek is érdekesek lehetnek

Közélet

Csalábarát kormány?…Nem zavarja Orbánt az ukrán gyerekek elrablása?

2023. március 22.
Közélet

A szlovák külügyminiszter oda rúgott Orbánéknak, ahol a legjobban fáj

2023. március 23.
Közélet

Egy riport azt állítja, a kiskőrösi romák szerint Orbán is roma, amit egy riportalany szerint az bizonyít, hogy rabló

2023. március 22.
Közélet

Orbán az EU-ban az oroszoknak dolgozik, általa az oroszok már a spájzban vannak

2023. március 22.
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?