OLKT.netOLKT.net
  • Belföld
  • Belpolitika
  • Gazdaság
  • Közélet
  • Külföld
  • Bulvár
  • Humor
  • Videó
Aktuális: Ujhelyi István dr.: Rengeteg családot szakított szét és tett tönkre az Orbán-kormány gyűlöletpolitikája
Megosztom
Értesítések Mutass többet
Friss tartalmak
Egyre több a munkanélküli Magyarországon
Gazdaság Közélet
A világnak megkell állítania a gonoszt!
Közélet Külföld
Végső nyughelyére kísérték TGM-et
Belpolitika Közélet
Éjfélkor lejár a határidő: Ez minden magyar autóst érint
Belföld Közélet
Az ukránok felszólították a magyar nagykövetet, hogy abba kellene hagyni az ukránellenes retorikát
Közélet Külföld
Aa
OLKT.netOLKT.net
Aa
Search
  • Belföld
  • Belpolitika
  • Gazdaság
  • Közélet
  • Külföld
  • Bulvár
  • Humor
  • Videó
Kövess minket
KözéletVisszaemlékezés rovat

Ujhelyi István dr.: Rengeteg családot szakított szét és tett tönkre az Orbán-kormány gyűlöletpolitikája

Utoljára frissítve: 2021. 12 19.
2 megtekintés
Megosztom
2 perc olvasási idő
Ujhelyi István dr.: MSZP-s EP-képviselő.
Megosztom

Rengeteg család azért nem fog néhány nap múlva közös karácsonyi asztalhoz ülni, mert a család egyik fele elfogadta és igaznak gondolja, hogy a másik fele konkrét hazaáruló – mondja az MSZP EP képviselője.

Ujhelyi István advent utolsó vasárnapján nyílt levelel írt a Fidesz évtizedes gyűlöletpolitikájával szemben.

Az MSZP EP képviselője a szeretet ünnepének küszöbén emelte fel a szavát a megosztás és a magyar családok tudatos szétszakításával szemben:

“Advent negyedik vasárnapja van. A negyedik, az utolsó gyertya mindig a szeretetet szimbolizálja. Ennek megfelelően magam is igyekszem visszafogottan, de mégis egyenesen megosztani gondolataimat. Vajon a NER-elit vezéreinek, amikor családjuk körében, meghitten meggyújtják a szeretet gyertyáját – és posztolnak róla kirakatszerűen a közösségi oldalon -, eszükbe jutnak azok a családok, amelyeket az elmúlt évtizedben éppen az ő gyűlöletkeltő, kirekesztő politikájuk szakított szét? Igenis rengeteg olyan család van Magyarországon, amely azért nem fog néhány nap múlva közös karácsonyi asztalhoz ülni, mert a család egyik fele elfogadta és igaznak gondolja, hogy a másik fele konkrét hazaáruló, csak azért, mert mást gondol a világról és az ország sorsáról.

Már olcsó, sokat elsütött hivatkozás lenne, hogy a Fidesz „családbarát” kormányzása valójában csak abban érhető tetten, hogy a NER-elit családjainak érdekében hoznak törvényeket, gazdasági intézkedéseket és terelnek el közvagyonokat. Sokat leütött poén valóban, de még mindig igaz. Közben, mint arra Tóth Bertalan MSZP-társelnök helyesen rámutatott tegnapi Népszava-cikkében, a családok jelentős része nemhogy segítséget nem kapott a kormányzattól, de még rosszabb helyzetbe került az elmúlt években. A családi pótlék, a gyes, a gyet és az anyasági támogatás összege tizenhárom éve változatlan, közben például az egyszülős családok szegénységi aránya két év alatt közel egyharmadával nőtt.

A magyar kormányfő vízválasztó, az illiberális államot meghirdető, 2014-es tusványosi beszéde után megfogadtam, hogy európai képviselőként nyílt levélben fogom minden héten figyelmeztetni a közvéleményt a rezsim bűneire. Háromszázhuszonkilencedik alkalommal kongatom a harangokat, mert úgy látszik, még mindig szükség van rá. És mert radikális európai demokrataként ez a dolgom.”

A teljes nyílt levelet itt tudják elolvasni!

Címkék: MSZP-PM, olkt.net, Ujhelyi István Dr.
O.L.K.T. 2021. december 26.
Tartalom megosztása
Facebook Twitter Link másolása Nyomtatás
Megosztom
Tetszett ez a tartalom?
Rossz0
Unalmas0
Dühítő0
Szeretem0
Nagyon jó0
- Hirdetés -

Ezek is érdekesek lehetnek

GazdaságKözélet

Egyre több a munkanélküli Magyarországon

2023. január 24.
KözéletKülföld

A világnak megkell állítania a gonoszt!

2023. január 31.
BelpolitikaKözélet

Végső nyughelyére kísérték TGM-et

2023. január 31.
BelföldKözélet

Éjfélkor lejár a határidő: Ez minden magyar autóst érint

2023. január 31.
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?